iPhone 5S'in Özellikleri

iPhone 5S’in Özellikleri

iPhone 5S'in Özellikleri

iPhone kullanıcılarının beklediği iPhone 5S sonunda tanıtıldı.Diğer yazımızda iPhone 5’in özelliklerini tanıtmıştık. iPhone 5S‘i , iPhone 5‘den ayıran en önemli özellikleri parmak izi teknolojisi, 64 Bit çipe sahip olan A7 işlemciyle donatılması ve Çift Led Flaşı dikkat çekiyor. iPhone 5S çoğu ülkelerde satışa sunulurken Türkiye’de Aralık ayında satışa sunulucak.

Cihazın yurt dışındaki fiyatı 16GB modeli 649 dolar, 32GB modeli 749 dolar, 64GB modeli ise 849 dolar. 16 GB lık iPhone 5S ise Türkiye’deki fiyatı 3.199TL olarak açıklandı . Bu merakla beklenen iPhone 5S’in özellikleri neler?  iPhone 5S’in özelliklerini öğrenelim.

iPhone 5S'in Özellikleri

 

Cihazdaki A7 işlemci ve OpenGL ES 3.0 desteği ile en iyi oyunlarda en iyi performansı sergiliyor ve oyunları akıcı bir şekilde müthiş grafiklerle oynayabilirsiniz. Yani oyun konsollarından hiç bir farkı yok ve oyun konsollarından daha iyi oyun keyfi sunuyor. iPhone 5S en iyi grafikleri ve çözünürlükleri kullanıcılarına sunuyor.

iPhone 5S'in Özellikleri

iPhone 5S’in Özellikleri

Renk

iPhone 5S'in ÖzellikleriiPhone 5S'in ÖzellikleriiPhone 5S'in Özellikleri

 

 

 

 

 

 

 

 

Altın                                              Gümüş Rengi                                Uzay Grisi

 Pil Ömrü

Güçlendirilmiş 1440 mAh batarya ile 40 saat boyunca müzik dinliyebilir, 3G ile görüşme ve video oynatma ile 10 saat, 3G İnternet kullanımıyla 8 saat kullanım süresi sunmakta.

Parmak izi Teknolojisi

iPhone 5S'in Özellikleri

Yeni parmak izi teknolojisiyle telefonunuzu şifreyle açmak yerine yada App Store ve iTunes Store ye şifreyle girmek yerine Parmak izi teknolojisi sayesinde Parmak iziniz ile giriş yapabilirsiniz. Telefonunuzdaki uygulamalarıda Parmak izi ile şifreleyebilirsiniz.

Kamera Özellikleri

iPhone 5S'in Özellikleri

iPhone 5S’in en iyi özelliklerinden biriside kamerası. 8MP iSight kameraya sahip olan bu cihaz 2 Led Flaşa sahip ve ortamın renklerine ve ışığa göre otomatik olarak ayarlıyarak  çok gerçekci ve daha kaliteli fotoğraflar çekmektedir.

 iPhone 5S iSight Kamera Çekimi

iPhone 5S‘in Slo-Mo özelliği ile artık 720p çözünürlüğünde 120 FPS hızında ve 1080p çözünürlüğünde videolar çekebilirsiniz. Yeni seri çekim özelliği ile ayrıca saniyede 10 kare fotoğraf da çekebilirsiniz.

iPhone 5S’in detaylı özelliklerine http://www.apple.com/iphone-5s/specs/ adresinden ulaşabilirsiniz. Sitedeki özellikler ingilizce ama Türkçeye çevirerek öğrenebilirsiniz.

“iPhone 5S’in Özellikleri” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*