Tumblr Müzik Ekleme

Tumblr Müzik Ekleme

Tumblr Müzik Ekleme

Son günlerin popüler bloglarından biri olan Tumblr’e müzik eklemeyi göstericem. Çoğu Tumblr bloguna eklenen müzikleri artık sizde ekliyebilirsiniz. You Tube’den istediğiniz müzikleri tumblr blogunuza SCM Player sayesinde ekliceksiniz.

1. Adım

İlk olarak SCM Player sitesine giriş yapıyoruz. Site : http://scmplayer.net/

Aşağıdaki resim gibi karşınıza farklı stilde player seçenekleri gelicek. Hoşunuza giden playeri seçiyoruz.

Tumblr Müzik Ekleme

2. Adım 

Playeri seçtikten sonra alttaki Next butonuna tıklıyoruz ve aşağıdaki gibi You Tube’den hoşunuza giden müziklerin URL sini kopyalıyoruz ve SONG URL nin altına yapıştırıyoruz. SONG Title nin altına ise eklediğiniz müziğin adını yazıyorsunuz. Bu alt alta sıralayarak yapabilirsiniz. Eğer sekmeler size az geldiyse ADD More Song butonuna tıklayarak sekme ekleyebilirsiniz.

Tumblr Müzik Ekleme

Burası Reklam alanı!

Kopyaladıktan sonra anlattığım yerlere linkleri yerleştiriyoruz.

Tumblr Müzik Ekleme

3. ADIM

İşlemler bittikten sonra çalma yöntemlerini ayarlıyoruz.  Default Volume %100 yapın, sesi yüksek verir. Auto Play kutusunu işaretlerseniz blogunuzda müzik otomatik olarak çalar. Kesin işaretlemeniz gereken bir kutu. Shuffle Playback bu kutuyu işaretlerseniz müzikleriniz sıra sıra değilde karışık olarak çalıcaktır. Diğerlerini karıştırmanıza gerek yok. İşinize yarıcaklar bu anlattıklarım.

Tumblr Müzik Ekleme

 

5. Son Adım.

Size bir HTML kodu vericektir. Sizde bu kodu tumblr adresiniz > Kişiselleştir > HTML’i Düzenle ye tıklayıp CTRL + F yardımıyla </body> kodunu aratıyoruz. Bulduktan sonra </body> kodunun bir öncesine kodlarımızı ekliyoruz. Artık Tumblr blogunuza müzik eklenmiş olucaktır

Tumblr Müzik Ekleme

Arkadaşlar benim Tumblr adresim : http://cagriatabay.tumblr.com/ belki takip etmek istersiniz.:) Tumblr hakkında yazılarımızı Tumblr adresimizden yayınlıcaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*